Radikální odpuštění

12. září 2018 v 14:55 | ketty |  Zdraví
Velice doporučuji knihu Radikální odpuštění od Colina C. Tippinga, pokud potřebujete vyřešit nějaký blok ve vašich vztazích a jste za něj ochotni přijmout zodpovědnost, resp. zodpovědnost za své pocity a možnost vyléčení bloků spjatých s nějakou situací. Také je to ideální přiležitost, jak vyřešit věčně se opakující problémy ve vašich životech. Většinou si totiž nějakým blokem přitahujeme do života stále se opakující nepříjemné situace, na které reagujeme stále stejně. Ale oni jsou možností, jak blok vyléčit, proto se opakují a vesmír jen čeká, že emoce spjaté se situací konečně správně zpracujeme a vyléčíme se a již takových opakování nebude třeba.


Formuláře ke stažení naleznete zde:

Já doporučení na tuto knihu nalezla na stránkách aluska.org.Hned po jejím přečtení zkoušela formuláře především na vztahy s partnery a to co mě tam trápilo, ale nic moc se nedělo. Až mi moje dobrá známá poradila, že by bylo nejlepší si formuláře udělat na vztahy s rodiči.

S mamkou jsem měla vždy dobrý vztah, spíše kamarádský. Ale díky její vážné nemoci se její chování změnilo, poprvé v životě jsme se hádaly a vznikly mezi námi bloky, se kterými jsem si nevěděla rady. Nedařilo se mi díky tomu ani odstěhovat z rodného domu, kde jsem se zároveň necítila dobře a chtěla již odejít do pronajatého bytu.

Když vyplníte formulář, a opravdu se snažíte prožít a vybít správně emoce, nějaký čas se nic neděje, nic nepostřehnete. Až po nějakém čase si najednou uvědomíte, že se něco stalo, něco se změnilo ve vašem vnímání daného problému, blok odezněl.

To se mi naštěstí povedlo i s mamkou a za čas díky tomuto procesu byl náš vztah stejně pohodový a otevřený jako dříve, já se mohla v klidu odstěhovat, ale už nešlo o útěk z domova.

S tátou jsem z mého pohledu neměla v podstatě vztah žádný. Moc s náma od malička nebyl, neuměl s dětmi komunikovat či si hrát. Raději cestoval. A když už něco doma dělal, tak nadával a vyvolával nervozitu, až jsme za ním s bráchou nechtěli s ničím chodit. Také jsem si na tuto situaci udělala formulář. Chtěla jsem především, abych si přestala kazit vztahy s muži, kteří byli sice úplně jiní než můj táta, ale vždy mám tendenci z toho vztahu utéci, protože něco nefunguje jak má, nebo mám pocit, že pro sebe máme málo možného času a ten druhý o mě nestojí. Formulář krásně zafungoval, vztah s tátou, se kterým jsem roky už ani nepromluvila, se začal pomalinku měnit a občas jsme prohodili pár slov, přestala jsem z něho být nervózní. Nikdy bych nevěřila, že spolu dokonce po čase budeme tvořit zahrádku kolem poděděné chatičky po prarodičích a vcelku dobře se domlouvat, co tam jak necháme či uděláme.

Na vztahy s muži mě to ale nezafungovalo, tak jsem si koupila knihu Žena je láska od Milušky Matoušové viz. https://zenajelaska.cz/kniha-zena-je-laska/
Sleduju její programy a učím se ženské pasivní roli, jestli se mi to ale povede dovést do zdárného konce zatím netuším. Momentálně sleduji kruh žena je láska a čekám zvědavě k čemu mě dovede:

Znáte taky nějakou takovou dobrou funkční metodu na vyladění bloků a opakujících se situací v životě?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama