Moje destruktivní zkušenost s antikoncepcí – 2. část

14. května 2018 v 5:55 | ketty |  Zdraví

Po nějakém roce jsem si našla nový vztah a situace se opakovala. Šla jsem za doktorkou, která mi navrhla, že by možná pro mě byly lepším řešením antikoncepční náplasti, které by k tělu měli být více šetrné, protože se z nich hormony uvolňují postupněji. Náplast se lepila každý týden nová a jeden týden se také vynechával.

Další znamení bylo, když mi sestřička brala znovu krev na jaterní testy, že zmínila jednu velice destruktivní zkušenost, kdy žena díky hormonům měla trombózu. Náplasti jsem užívala asi 4-5 měsíců, ale poté už jsem opravdu přestávala fungovat a i byla tak nerozhodná, že jsem měla probém to přestat brát. Přestávali mě bavit věci, které jsem měla ráda a bála jsem se například i plavání na rybníku, ve kterém si obvykle věřím a miluji to. Pořád jsem věřila příbalovému letáčku, že po 3 měsících destruktivní účinky vymizí a tělo si zvykne. Teď už svoje tehdejší jednání vůbec nechápu, ale prostě holt člověk musí projít některými zkušenostmi, aby si začal pořádně uvědomovat, jak to tu funguje, začal více věřit sobě a svým pocitům. I partner mě již od dalšího užívání dost odrazoval.


Až jsem konečně narazila na diskuzi na doktorka.cz, kde jsem zjistila, že ženy popisují podobné problémy, někdy i horší. Že třeba snesly hormony brát mnoho let, ale pak najednou měly zdravotní problémy s tím související. Když jsem to celé pročetla, konečně jsem si uvědomila, že to za to vůbec nestojí a že se reklamě a příbalovým letáků věřit nedá, tedy krom vypsaných vedlejších účinků léků, protože ty fungovaly naprosto přesně. Velice si vážím těch, co tam tehdy přispívali, opravdu mi to velice pomohlo a je to i důvod, proč jsem se rozhodla napsat tento článek.

Později mi jedna detoxikační poradkyně, měřící EAV přístrojem a doporučující přípravky firmy Energy řekla, že antikoncepce se s borelií v organismu nesnese. Proto nejspíše mé problémy, za které jsem nakonec byla vděčná, taktéž za citlivost svého organismu. Uchránili mě od delšího užívání, které by mohlo mít ještě mnohem horší následky.

Můj organismus mi za toto rozhodnutí daroval velice zajímavé zážitky při milování. Ovšem zbyl mi velice nepříjemný pozůstatek a to premenstruační syndrom (PMS), se všemi jeho nevýhodami, týden před měsíčky někdy i více. Záleží hodně na psychice, jak to probíhá, ale před braním hormonů jsem nikdy takovéto potíže nezažila, krom že bylo člověku hůře první den menstruace.

Postupně jsem zjistila, že není problém používat kondomy, že se dají najít i jiné příjemnější např. bez latexové. Že s opatrným partnerem jsou taky dostatečně bezpečné. Také jsem postupem času objevila tento moc zajímavý kalendář viz.:

Dny, které vychází z Jonášovy metody plodných dnů, se nechají spočítat také zde:

Tento kalendář lze kombinovat s tím, že se umí partner ovládat. Spermicidní krém doporučený doktorkou se mi pro jeho pálivost moc neosvědčil, myslím, že to byl Pharmatex krém.

Také mě udivuje, že tohle málokterá žena zná, že plodné dny nejsou jen uprostřed cyklu, ale že se řídí také dle lunárního kalendáře a data narození ženy, lze totiž využít nejen jako antikoncepční metodu, ale především je to dobré znát, pokud se rozhodnete pro miminko.

Samozřejmě nikdy žádná antikoncepce není bez rizika. Člověk s tím musí počítat vždy. Překvapuje mě, kolikrát se dovím, že stačí hormonální antikoncepci zkombinovat s něčím nevhodným jako např. černé uhlí či třezalka, co snižuje účinnost a potomek je na cestě.

Také si málokdo uvědomuje, že se muž v případě, že žena používá hormonální antikoncepci, ve své podstatě z energetického hlediska miluje s mužem. Další co je dobré si uvědomit, přínos měsíčků pro ženský organismus, jak nás to ochraňuje a prostě to patří k životu ženy jako přirozený cyklus. I když to žena v dnešní uspěchané době zaměřené na výkon může někdy vnímat jako překážku - k takovému uvědomění velice doporučuji si přečíst knihu Rudý měsíc. Pomůže si více vážit i těch horších dnů v měsíci a zkusit je třeba nějak kreativně využívat. Pokud si žena váží sama sebe, tak si nenechá do svého organismu takto uměle zasahovat a ničit si jeho přirozené funkce, i to je dobré si uvědomit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 witch | E-mail | 17. května 2018 v 19:52 | Reagovat

Ahoj, velmi dobre napisane. Zdielam rovnaky nazor, keby som nemusela, tak to nikdy neberiem, len prisli zdravotne problemy uplne z nenazdania o_O ale suhlasim, ze existuju aj ine metody nez umele hormony.
Pekny den :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama