Moje destruktivní zkušenost s antikoncepcí – 1. část

8. května 2018 v 9:27 | ketty |  Zdraví
Tento článek bych chtěla věnovat všem ženám, které se rozhodují, zda hormonální antikoncepci začnou brát nebo uvažují, že by ji brát přestali.

Je to už mnoho let, co jsem tuto chybu udělala, ale částečné následky si nesu dodnes, proto si myslím, že bych o této záležitosti také měla napsat. Když jsem si našla prvního přítele, tak samozřejmě vyvstala otázka, jak řešit nechtěné otěhotnění. Začala jsem hledat na internetu, co je nejlepší a co má největší účinnost a nechala se ovlivnit články, které vždy nejvíce doporučovaly hormonální antikoncepci s tím, že její bezpečnost v procentech je nejvyšší a jaké má všechny výhody. O nevýhodách se člověk moc nedočetl. Za normálních okolností by mě ke gynekologovi nikdo nedostal, ale co bych neudělala kvůli prvnímu vztahu, kde navíc fungoval hodně i stud a bylo těžké to tedy řešit jinak, i když přítel na ničem netrval. Měla jsem vždy štěstí na muže, kteří byli ochotni tohle řešit jinak a záleželo jim na mě, takže to bylo hlavně mé rozhodnutí, ale tehdy mě ani žádná velká rizika nenapadala..


Dostala jsem se k svědomité doktorce, která mi chtěla udělat jaterní testy, i přes to, že to již prý díky inovacím těchto prášků nebylo nutné. Antikoncepci mi tedy předepsala a já ji začala užívat. Testy jsem nakonec měla zhoršené (asi díky v dětství prodělané borelii). Brala jsem ji nakonec asi 3-4 měsíce. Ale nestačila jsem se divit, jak rychle jsem přestávala fungovat, neměla jsem energii, tudíž i chuť na to, na co byla určená, začala mizet. Bylo mi divně - jako premenstruační syndrom (PMS - viz. slovníček) 3 týdny v měsíci a ulevilo se mi vždy jen ten týden, kdy se prášky neberou. Nakonec jsem i na doporučení doktorky kvůli těm zhoršeným jaterním testům a svým problémům prášky konečně vysadila. Vztah také nefungoval, jak by měl, nebyl důvod je dále užívat. Ale pořád jsem si nechtěla připustit, že bych to někdy nemohla brát, když je to tak skvělé a bezpečné.

Chtěla jsem si dát dohromady játra, kdy s pomocí bylinných čajů, mi už v nemocnici zhoršené krevní testy neohlásili a i se lékařka divila, když jsem neměla mononukleózu či jinou nemoc zatěžující játra. Vždy když jsem zmínila borelii, tak to lékaři s mými problémy nespojovali. Dnes už se ale všeobecně ví, že borelie může zatížit i játra, uvědomila jsem si tohle až později na léčení u léčitele, který při první zmínce o borelii šel masírovat právě tento životně důležitý orgán pro fungování energie v organismu.

Také jsem se dostala k homeopatce v Praze, tehdy to bylo myslím Centrum MUDr. Jonáše. Nebyla bohužel moc příjemná a nechtělo se jí moc mi vysvětlovat co a jak a proč. Už tehdy mě zajímali příčiny a souvislosti, nejen brát bezhlavě doporučené. Dala mi bylinné tabletky a asi i nějaké kapičky, je to dávno, vše už si plně nevybavuji. Hlavní co mi řekla, antikoncepci již nikdy nebrat, ale také dost stroze, ať se prý starají muži. Taková odpověď mě ale tehdy moc neuspokojila a spíše mě naštvala, až s odstupem času jsem zjistila, že to bylo jedno ze znamení, kterých následovalo více.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magicmax | E-mail | Web | 8. května 2018 v 10:19 | Reagovat

Na Blog.cz je spoustu podobně založených blogů

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama