Zánět bartholiniho žlázy

11. března 2018 v 7:55 | ketty |  Zdraví
Dnes vás budu s řešením trochu napínat, sama jsem totiž řešení hledala pár měsíců.

Takže nejprve o co se jedná:
Bartholiniho či Bartholinská žláza, známá též jako velká předsíňová žláza (latinsky glandula vestibularis major) je párová žláza velikosti hrášku nacházející se v oblasti ženských zevních pohlavních orgánů. Je umístěna po levé a po pravé straně pod poševním vchodem.

Zánět vzniká ucpáním této žlázky, vytvoří se bolestivá bulka. Když pohledáte na internetu, zjistíte, že lékaři to léčí antibiotiky a pokud nezaberou je na řadě operace, která spočívá ve vyjmutí a vypálení zbytků této žlázky. Pokud ale vycházíte z přesvědčení, že nic v lidském těle není zbytečné, nehledě na velice nepříjemný zákrok týkající se intimních míst, tak se vám k lékaři moc chtít nebude.


Vyzkoušela jsem na to leccos od jitrocelové masti (doma vyrobené i koupené), která alespoň chladila po už nevím co.. Je to tak 10 let, co už se mi tento problém nikdy nevrátil. Na rozdíl od lékařského řešení, kdy i v případě zlikvidování celé žlázky se dle internetových zdrojů může zánět vracet.

Již vás nebudu déle napínat. Nakonec jsem našla řešení v podobě jílových obkladů, ale ještě trvalo, než jsem přišla na to, jak to tímto způsobem doléčit úplně. Nestačí totiž jedno vyschnutí obkladu za den, ani dvakrát, zvlášť když byl problém delšího trvání. Většinou čím dříve člověk najde správné řešení, tím rychleji se potíží zbaví, ale vždy prostě není úplně to štěstí.

Jílových obkladů to chtělo alespoň 5 denně, poté postupně snižovat a brzy bylo po zánětu. Natírala jsem jimi intimní místa včetně zanícené bouličky a celý podbřišek. Vždy natřít, nechat vyschnout a osprchovat a toto opakovat nejméně 4krát denně do vymizení příznaků. Zánět se vrátil ještě jednou do půl roku, ale to už jsem věděla jak na to, tudíž za pár dní byl pryč a už se znovu nikdy nevrátil. Je to vcelku časově náročné, ale věřím, že mnohem příjemnější než operační zákrok, který bych si ani náhodou nepředstavila, také proto se chci o tuto zkušenost podělit.

Kvalitní jílový obklad sežene od výrobce Epam, je jedno který z těch, které nabízí, na to využijete. Sice trochu pálí, ale hned cítíte, jak škodliviny vytahuje z těla ven. Dá se využít na leccos dalšího a rozhodně by neměl chybět v domácí lékárničce. O tom ale zas třeba někdy příště.

Budu ráda, budete-li tento článek sdílet s dalšími ženami, kterým může výrazně pomoci. Je dobré znát řešení dříve, než se problém objeví, protože se to pak léčí mnohem snadněji a rychleji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeife | E-mail | Web | 14. března 2018 v 14:43 | Reagovat

Zajimava zkusenost :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama