Dívání se do slunce

18. března 2018 v 9:55 | ketty |  Zdraví
Dnes bych ráda napsala článeček o dívání se do sluníčka a jeho bezpečné zásady. Je to metoda, kterou znám již 12 let a poprvé jsem se s ní setkala na kurzu zlepšování zraku Borise Tichanovského. Časem o ní vydala sadu článků i Alue na aluska.org - Léčivý potenciál slunce v rubrice Zdraví.

Zrak jsem si touto metodou nezlepšila, jednak mám více příčin zhoršení zraku a problémů, co ještě potřebuji spravit v organismu a také v Čechách bohužel toho slunce také není až tolik, člověk tráví většinu času v práci koukáním do počítače atd. Ale vždy když mám možnost koukání do sluníčka praktikovat, vidím o něco jasněji a hlavně ji využívám kvůli jejímu výbornému působení na psychiku. Při dívání se do slunce mám pocit jako by mi na tomto světě již nic nechybělo a nic jiného jsem nepotřebovala.


Takže doporučuji určitě vyzkoušet, ale pro začátečníky to chce rozhodně opatrnost. Před koukáním je nutné odložit brýle nebo čočky. Přímo do sluníčka se ze začátku, pokud jste do slunce nikdy nekoukali, dá koukat pouze 45 minut po jeho východu nebo 45 minut před jeho západem. Další možnost jak koukat do sluníčka kdykoli během dne je - to vše nejlépe zároveň:

  • jedno oko si zakrýt rukou
  • uvolnit celé tělo a kývat se ze strany na stranu
  • celou dobu otevřeným nezakrytým okem mrkat
  • nejprve koukat dolů do země a při kývání postupně pohled zvedat až na úroveň sluníčka a poté zase směřovat pohled dolů
  • poté zase směrem ke sluníčku za mrkání vydržet pár vteřinek jen potud, dokud je to příjemné..

Potom oči vystřídat a stejným způsobem koukat do slunce okem druhým.
Poté je dobré se otočit ke slunci zády, udělat tzv. palming - zakrýt si obě oči rukama a sledovat zavřenýma očima tmu a pobíhající barevné tečky ze sluníčka. Je příjemné přitom poslouchat přírodní zvuky, ptáčky. Barevné skvrny by měli zmizet za stejnou dobu, co jste do sluníčka koukali.

Postupně jsem časem zjistila, že už metodu nepotřebuji dodržovat tak přesně a dnes už koukám do slunce většinou oběma očima a dle síly slunečního svitu a pocitu v očích buď třeba jen mrkám nebo ani to ne, již nepotřebuji ani palming. Barevné skvrnky časem sami pěkně zmizí. Vždy tím načerpám velice příjemnou energii.

Knihy, ve kterých je o daných metodách psáno:
Mirzakarim Norbekov - Jak se zbavit brýlí
Boris Tichanovský, Larisa Fotina - Pomoz si sám
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama